Innowacyjny system sterowania procesem kompostowania osadów i pofermentów.
Firma EQUIPO Europe Prosta Spółka Akcyjna uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Opracowanie innowacyjnego systemu sterowania procesem kompostowania osadów i pofermentów”.
Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.
Projekt jest realizowanych w ramach jednego modułu: B+R
W ramach projektu planujemy opracować innowacyjna metod komposotwania osadów i pofermentów. Metoda ta przyczyni się do optymalizacji procesu kompostowania, oszczędności w zużyciu energii oraz zwiększenia jakości uzyskiwanych nawozów. Ponadto kontrola, sterowanie oraz zarządzanie całym procesem pozwoli na stabilizację biologiczną kompostowanych osadów.
Z projektu będą korzystać w pierwszym etapie pracownicy, którzy uczestniczą w procesach kompostowania osadów i pofermentów w firmie EQUIPO EUROPE Sp. z o.o.
Docelowo z nowoczesnych rozwiązań będą korzystać przedsiębiorcy, zajmujący się kompostowaniem osadów oraz pofermentów o w Polsce jak i za granicą.
Efektem projektu będzie innowacyjna metoda kompostowania osadów i pofermentów, która będzie kontrolowała, sterowała oraz zarządzała procesem kompostowania komunalnych osadów ściekowych o różnym stopniu ich stabilności biologicznej oraz pofermentu z wykorzystaniem zaawansowanych metod numerycznych.
Wartość projektu: 7 804 139,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5 027 598,00 zł
Prognozowanie aktywności biomasy rozkładającej materię organiczną, opartej na parametrze AT4.
Firma EQUIPO Europe Prosta Spółka Akcyjna uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Opracowanie innowacyjnej metody prognozowania aktywności biologicznej biomasy organizmów żywych, odpowiedzialnych za rozkład materii organicznej w procesie stabilizacji tlenowej, wyrażonej wartością parametru procesowego AT4”.
Projekt jest realizowanych w ramach jednego modułu: B+R
W ramach projektu planujemy opracować innowacyjną metodę numeryczną, która w odróżnieniu od metody analizy fizyko-chemicznej, umożliwi obliczenie wartości prognozowanej AT4 na zadanym poziomie ufności w czasie rzeczywistym. W praktyce oznacza to stworzenie niezwykle praktycznego narzędzia kontroli procesu niezbędnego do podejmowania istotnych decyzji związanych z technologią stabilizacji tlenowej.
Docelowa grupa to Zakłady Usług Komunalnych przetwarzające biodegradowalną część strumienia
odpadów komunalnych oraz prywatne podmioty świadczące usługi na rzecz takich zakładów.
Efektem projektu będzie innowacyjna metoda numeryczna pozwalająca na określenie poziomu aktywności biologicznej biomasy organizmów żywych, odpowiedzialnych za rozkład materii organicznej w procesie stabilizacji tlenowej, wyrażonej wartością parametru procesowego AT4.
Wartość projektu: 4 902 368,50 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 167 947,50 zł